Dzieje sięRegion

Będą pieniądze na drogi, kościoły i OSP ogłasza poseł Wojciech Zubowski1 min na czytanie

Będą pieniądze na drogi, kościoły i OSP ogłasza poseł Wojciech Zubowski


Poseł Wojciech Zubowski ogłosił, że będą rządowe pieniądze na inwestycje w naszym regionie. Przede wszystkim 100 tys. zł dostanie głogowska parafia św. Wawrzyńca na os. Brzostów na renowację zabytkowego kościoła. – Jesteśmy na etapie przyznania środków z NFOŚ na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostek OSP, w sumie ma na to iść 27 mln zł, w tym 10 mln zł od samorządów, a pozostała część z budżetu centralnego. Liczę na to, że jednostki z naszych powiatów, które składały wnioski o dofinansowanie, wkrętce je otrzymają  – powiedział poseł.

Dobra wiadomość jest też dla gmin Jerzmanowa i Grębocice, które dostaną środki z funduszu dróg samorządowych. – Wkrótce będą podpisywane promesy dla powiatu głogowskiego i polkowickiego na dotacje na przebudowę dróg powiatowych – Wojciech Zubowski podał, że chodzi o 1 mln 386 tys. zł dla powiatu głogowskiego na drogę – ul. Obiszowską w Jerzmanowej oraz dla powiatu polkowickiego prawie 600 tys. zł na drogę w Świninie i ponad 900 tys. zł na przebudowę drogi w Dużej Wólce w gminie Grębocice.

Poza tym poseł zapowiedział wsparcie rządu dla gmin w usuwaniu nielegalnych niebezpiecznych składowisk – właśnie takich, jakie m.in. jest w Głogowie i jakie spłonęło w Jakubowie w gminie Radwanice. NFOŚ uruchomił specjalny program, z którego jednostki samorządu terytorialnego będą się mogły starać o pożyczki lub bezzwrotne dofinansowanie, ale pod warunkiem, że wyczerpią wszystkie inne możliwości dochodzenia zwrotu należności za usunięcie składowiska. Obecnie jest na ten program ponad 300 mln zł.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się