Dzieje sięGłogów

Motocykle dziesiąty raz opanują Głogów. Znów poleje się krew2 min na czytanie

Motocykle dziesiąty raz opanują Głogów. Znów poleje się krew

To będzie już 10 akcja Motokrew Motocykliści Dzieciom z klubem motocyklowym Gremium MC Radicals Głogów. Ogólnopolska zbiórki krwi dla dzieci – jak co roku – otworzy sezon motocyklowy w Głogowie. Motocykle z połowy Polski zjadą na plac pod głogowskim ratuszem w sobotę 13. kwietnia. Nad zbiórką krwi, która jest głównym celem wydarzenia, będzie czuwać Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, oddział terenowy Głogów. Rejestracja dawców rozpocznie się o godz. 11. Krew będzie można oddawać do godz. 14.

Na jubileuszowej akcji Motocykliści Dzieciom czeka nas tym więcej atrakcji i radości. Na scenie przygotowanej przez Miejski Ośrodek Kultury w Głogowie zagrają rockowo zespoły Alter Ego i Eternity. Szkolenie z udzielania pierwszej pomocy poprowadzą strażacy ochotnicy z jednostek OSP Smardzów i Brzeg Głogowski. Swój namiot z atrakcjami ustawi Fitarena. Oczywiście będą konkursy dla dzieci, a dla osób oddających krew losowanie wielu atrakcyjnych nagród. Do wygrania m.in. profesjonalne akcesoria motocyklowe, jak uchwyt na nawigację, kask i zabezpieczenie antykradzieżowe, oraz vouchery do salonów kosmetycznych.

Najbardziej widowiskową atrakcją samą w sobie będzie przyjazd setek motocykli. – Jeśli będzie ładna pogoda, a zawsze mamy zamówioną, przyjedzie nas więcej – mówi Tomasz Kopacki, koordynator akcji Motokrew Głogów 2019. I rzeczywiście, przed rokiem pogoda na otwarcie sezonu motocyklowego była prawdziwie letnia, a widok motocykli ustawionych rzędami wokół głogowskiego ratusza zapierał dech. Przez rynek przewinęło się ich ok. 200, a najstarszym na zjeździe Motokrew 2018 był Indian z 1941 r.

Obojętnie jakim modelem i z jak daleka nie przyjechali, dla motocyklistów otwarcie sezonu w Głogowie zawsze jest okazją do spotkania znajomych. Tradycyjnie na finał motocykliści przejadą kolumną ulicami Głogowa na mszę św. z poświęceniem motocykli. W tym roku nie do sanktuarium w Jakubowie, a do kościoła w Białołęce. W zeszłym roku zebrano prawie 30 litrów krwi dla chorych dzieci. Krew oddało 65 osób, z czego prawie połowa pierwszy raz w życiu. Oby ten sezon motocyklowy rozpoczął się równie pięknie, rekordowo i pogodnie.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Scheduled Dzieje się Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się