Dzieje sięGłogów

Zakwitną fotoradary. Rozpoczyna się policyjna akcja „Majowy weekend 2019”1 min na czytanie

Zakwitną fotoradary. Rozpoczyna się policyjna akcja „Majowy weekend 2019”

Majówka to tradycyjny okres wyjazdów na wypoczynek, co skutkuje wzmożonym ruchem na drogach. O wypadek nietrudno. Tradycyjnie, jak co roku, policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących samochodami, motocyklami, rowerami oraz pieszych.

Na terenie powiatu głogowskiego, jak i całego kraju, spotkamy policyjne patrole ruchu drogowego w miejscach ocenianych jako najbardziej niebezpieczne, działać będą pojedynczo lub kaskadowo. Na drogach oprócz patroli oznakowanych znajdą się również patrole nieoznakowane, wyposażone w wideo rejestratory. Priorytetem policyjnych działań będzie czuwanie nad przestrzeganiem ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców. Akcja na drogach potrwa do 5 maja do późnych godzin wieczornych. Policjanci apelują do wszystkich osób poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę podczas podróży.

 – Zwiększony ruchu samochodów na drogach generuje zdecydowanie więcej sytuacji niebezpiecznych, powodowanych przez nieodpowiedzialne osoby. Zwłaszcza agresywne i niekulturalne zachowanie kierowców, powoduje istotny wzrost zagrożenia. Dlatego policjanci w trakcie wykonywania zadań będą szczególną uwagę zwracać na te kategorie przestępstw i wykroczeń, które są głównymi przyczynami wypadków. Najważniejszym celem naszych działań, będzie zapewnienie wszystkim poruszającym się po drogach, bezpieczeństwa podczas podróży. Tak by wszystkie osoby dotarły do miejsce gdzie się wybierają i bezpiecznie powróciły do domu. – wyjaśnia Bogdan Kaleta, rzecznik KPP w Głogowie.

W trakcie ubiegłorocznego  „Majowego weekendu 2018 ” na drogach powiatu głogowskiego odnotowano jeden wypadek drogowy, w wyniku którego pieszy odniósł obrażenia oraz 21 kolizji drogowych.

Podziel się informacją ...
  • 18
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się