Dzieje sięGłogów

11-latka marzy by zostać piłkarką. Chce wyremontować boisko koło bloków2 min na czytanie

11-latka marzy by zostać piłkarką. Chce wyremontować boisko koło bloków

Zosia mieszka na osiedlu Piastów Śląskich w Głogowie i wolne chwile spędza z kolegami kopiąc piłkę. Dzieci mają skrawek zieleni bez ogrodzenia i dwie stare bramki. Pewnego dnia dziewczynka powiedziała mamie, że marzy jej się prawdziwe boisko, z bramkami i ławkami dla kibiców. Tak oto Zosia złożyła projekt do budżetu obywatelskiego i wystartowała z numerem 37.

-Moim marzeniem jest zostać piłkarką i bolało mnie to, że nie ma publicznego boiska, żeby ćwiczyć tę piłkę – opowiada nam 11-latka – Mamy swoją ekipę i często gramy razem z kolegami. Niestety bardzo nam często piłka wylatuje poza teren, na którym gramy i kilka razy uderzyła nawet w auto – przyznaje szczerze. Jak to możliwe, że mała dziewczynka przygotowała projekt?

Radoxim 5

Okazuje się, że narysowała projekt boiska na kartce z bloku rysunkowego, a później pomógł tata. – To nie było takie proste. Podzieliliśmy się na takie trzy części. Ja wymyśliłam projekt, mama powiedziała, że jest coś takiego jak budżet obywatelski, a tata technicznie podszedł do sprawy – opowiada szczegóły swojego planu – Teraz zbieram głosy od kolegów i sąsiadów. Ostatnio byłam na meczu siatkówki i tam też mi pomogli – dodaje z dumą. Kiedy chcemy zakończyć rozmowę, Zosia jeszcze upomina się jedną sprawę. Głosy dla projektu okołomiejskiego. – Bo my się wspieramy z WOPR-em i ja też o nich chcę powiedzieć, bo oni też mają fajny projekt z łodzią. Oni mają numer 14, a ja mam 37 – mówi.

Zadanie, które złożyła Zosia, polega na przebudowie istniejącego boiska do piłki nożnej przy skrzyżowaniu ulic Dziadoszan, Leszka Białego i Piasta Kołodzieja. Głosować można na stornie obywatel.glogow.pl

W okręgu nr 3 można głosować na: budowę zielonego parkingu przy K. Wielkiego i K. Sprawiedliwego (09), chodnik wzdłuż Folwarcznej (10), oświetlenie Osiedla Piastów Śląskich B (13), park przy ulicy Budziszyńskiej (28), wybieg dla psów przy Budziszyńskiej (34) i boisko do gry w piłkę nożną (37).

RED

foto: archiwum rodzinne

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się