Dzieje sięGłogów

12 milionów na infrastrukturę w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej1 min na czytanie

12 milionów na infrastrukturę w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej

Ruszyła inwestycja w Miejskiej Strefie Inwestycyjnej. Plac budowy został przekazany wykonawcy – firmie Ragen z Głogowa.

– To duże i ważne zadanie. To pełne uzbrojenie terenu, drogi, chodniki, zatoczki autobusowe. Chcemy dać inwestorom jak najlepsze warunki, to obszar już częściowo zainwestowany, bo firma Panattoni buduje tu Park Głogów i pierwsza hala już pracuje, ale na tym nie poprzestajemy, chcemy rozwijać Miejską Strefę Inwestycyjną by kolejni inwestorzy mogli realizować tam swoje przedsięwzięcia – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Radoxim 5

W zakres inwestycji wchodzą: przebudowa drogi gminnej ul. Strefowej wraz z budową drogi gminnej, zatok autobusowych, ścieżki rowerowej, chodników, skrzyżowania, sieci kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i kanału technologicznego, budowa stacji transformatorowej, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej oraz budowa dróg gminnych wraz z siecią kanalizacji sanitarnej, kontenerową pompownią wody, kanałem technologicznym, sieci elektroenergetycznej i oświetleniowej.

Koszt to 12 mln zł z czego 5 mln pozyskano z programu Polski Ład. Czas realizacji inwestycji to 14 miesięcy od podpisania umowy.
RED

źródło: DGL News

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się