Dzieje sięGłogów

120 wolontariuszy z puszkami WOŚP w Głogowie. Zbliża się wielki finał charytatywnej akcji2 min na czytanie

120 wolontariuszy z puszkami WOŚP w Głogowie. Zbliża się wielki finał charytatywnej akcji 3

Wielkimi krokami zbliża się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To w niedzielę (12.01.). Tym razem datki znów zostaną przekazane przede wszystkim na dzieci. Celem jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. A potrzeby są ogromne. Potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej – inkubatory, monitory, respiratory i wiele innych urządzeń.

Przygotowania do akcji trwają również w Głogowie, gdzie będzie 120 wolontariuszy. – Zbierać pieniądze będą przedszkolaki, młodzież i osoby starsze – zapowiada Agnieszka Lewandowska, szef sztabu. Wolontariusze na ulicach naszego miasta pojawią się o godz. 9.

Radoxim 3

Ale w tym roku akcja rozpocznie się u nas dzień wcześniej, bo w sobotę (11.01.) – będą to „Pozytywne rytmy i mocne uderzenie w Mayday”, czyli połączenie reggae i mocnego rocka. Na scenie zagrają Pozytywna Grupa Bębniarska (Głogów), I-Rey (Wschowa), Alther Ego (Głogów), Fucktory (Głogów) oraz Punk Rock (Głogów).

W niedzielę (12.01.) także przygotowano wiele atrakcji. W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie będą występy sekcji dzieci i młodzieży, cheerlederek. O godz. 13 parada samochodów ulicami miasta. W godz. 10-19 kiermasz w holu, a w godz. 11-19 pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy, o godz. 13.30 wysięgnikowa drabina strażacka. W międzyczasie licytacje.

O godz. 20 tradycyjne światełko do nieba. – Choć w tym roku będzie to chwila wyciszenia ze względu na tragedię, która wydarzyła się podczas ubiegłorocznego finału. Wtedy został zamordowany prezydent Gdańska. Nie będzie, jak zwykle u nas, pokazu fajerwerków, ale też zrezygnowaliśmy z tańcu ognia – mówi nam Lewandowska.

I pamiętajmy, że za każdy datek do puszki otrzymamy od wolontariuszy czerwone serduszko.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się