Sport

Jakub Kuzdra drugim nowym piłkarzem Chrobrego1 min na czytanie

1

Jakub Kuzdra drugim nowym piłkarzem Chrobrego Głogów. 24-letni prawy obrońca, który w sezonie 2020/21 był podstawowym zawodnikiem ekstraklasowej Warty Poznań, przy Wita Stwosza podpisał dwuletni kontrakt. Jakub Kuzdra urodził się w Tarnowie, dlatego duża część jego kariery związana jest z miejscową Unią, w której występował do 2015 roku.

Po tym, gdy jako nastolatek doszedł do poziomu pierwszej drużyny rywalizującej w 3 Lidze, pozyskał go Piast Gliwice. W Piaście dwukrotnie wystąpił w pierwszym zespole i po sezonie przeszedł do drugoligowej Polonii Bytom (28 / 0). W kolejnym okresie nabrał dużego, pierwszoligowego doświadczenia. W latach 2017-2019 był piłkarzem Bytovii Bytów, w barwach której zagrał łącznie w 53 meczach, zdobywając w nich jedną bramkę. Na koniec sezonu Bytovia po dramatycznych okolicznościach w pamiętnym meczu z GKS-em Katowice musiała opuścić zaplecze Ekstraklasy, ale sam Jakub Kuzdra za sprawą swoich występów pozostał w Fortuna 1 Lidze.

Radoxim 5

W sezonie 2019/20 awansował z Wartą Poznań do Ekstraklasy (11 / 0), by w kolejnym być jej podstawowym zawodnikiem. Warta miała wówczas świetny okres, jako beniaminek zajmując 5 miejsce w tabeli Ekstraklasy, a Jakub Kuzdra przez większą część sezonu miał miejsce w wyjściowym składzie (24 / 1). Jesienią 2021 roku był piłkarzem Volos NPS, klubu greckiej ekstraklasy.
RED
źródło: Chrobry Głogów S.A.

Zobacz inne

Więcej w Sport