Dzieje sięGłogów

13-latka urodziła dziecko w głogowskim szpitalu! 1 min na czytanie

W szpitalu bez klamek i luster

Dosłownie kilka minut temu „Głos Głogowa – Tygodnik Lokalny” opublikował na swoim funpage’u na Facebooku (facebook.com/glosglogowa) pierwszą stronę najnowszego numeru gazety. Wyjdzie drukiem jutro rano. Czytamy tam, że „13-latka urodziła dziecko”, a prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. To sprawa niezwykle bulwersująca, która może się odbić szerokim echem w całej Polsce. 

– Znamy szczegóły tej sprawy. Dziennikarze „Głosu” dotarli zarówno do dyrektorki głogowskiej szkoły czy rodziny dziewczynki, która urodziła dziecko. Po efekt dziennikarskiej pracy zapraszam do jutrzejszego numeru naszej gazety – mówi nam Łukasz Rogalski, redaktor naczelny „Głosu Głogowa”. Więcej szczegółów nie zdradza. Zostawia je czytelnikom “Głosu”.

Radoxim 5
13-latka urodziła dziecko w głogowskim szpitalu! 

Jak udało się nam potwierdzić, 13-letnia dziewczynka urodziła dziecko na oddziale ginekologiczno-położniczym w Głogowskim Szpitalu Powiatowym i lekarze zawiadomili policję. Ostatecznie sprawą zajął się prokurator.

Ojcu dziecka grozi kara więzienia za współżycie seksualne z osobą poniżej 15 roku życia. W myśl art. 200 Kodeksu Karnego osobie obcującej płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub tej, która dopuściła się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadziła ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

RED

fot. Archiwum

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się