Dzieje sięGłogów

13-letnia mama z Głogowa czuje się dobrze, jej dziecko również 1 min na czytanie

13-letnia mama z Głogowa czuje się dobrze, jej dziecko również 

Sprawę 13-latki, która urodziła dziecko, opisuje “Głos Głogowa – Tygodnik Lokalny”. Artykuł poświęcony tej bulwersującej sprawie znajduje się w najnowszym wydaniu tego tygodnika. Dziś (16.11.) ukazał się drukiem. Pisaliśmy o tym wczoraj – zaraz po publikacji przez redakcję “Głosu” pierwszej strony gazety na Facebooku.

Rzeczniczka prasowa Głogowskiego Szpitala Powiatowego Ewa Todorov potwierdziła nam, że 13-letnia dziewczynka 4 listopada urodziła dziecko na oddziale ginekologiczno-położniczym. Około miesiąc przed terminem. Mimo wszystko dziecko i jego mama czują się dobrze. Poród odbył się przez cesarskie cięcie.

Lekarze zawiadomili jednak policję. Prokurator wszczął w tej sprawie śledztwo. Ojcu dziecka grozi kara więzienia za współżycie seksualne z osobą poniżej 15 roku życia. Zgodnie z art. 200 Kodeksu Karnego osobie obcującej płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub tej, która dopuściła się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadziła ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

RED

fot. Głos Głogowa – Tygodnik Lokalny 

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się