Dzieje sięGłogów

137 kontroli drogowych i ponad 140 interwencji. Długi weekend okiem głogowskich policjantów1 min na czytanie

Uciekał przed policją, miał przy sobie narkotyki. Teraz grozi mu więzienie

– Zaryzykowałbym stwierdzenie, że podwyższenie kar dla kierowców skutkuje – ocenia asp. sztab. Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. Podsumowując miniony długi weekend podaje, że zatrzymano dwóch pijanych kierowców, a przeprowadzono blisko 140 kontroli drogowych. 

– Porównując ten weekend do poprzednich długich weekendów można powiedzieć, że kierowcy bardziej się pilnują, choć oczywiście najlepiej, by pijanych na drogach nie było wcale – mówi Łukasz Szuwikowski. I zaznacza, że w ostatnich miesiącach widać spadek nietrzeźwych wsiadających za kółko. Ale nadal jest sporo sytuacji, w których stan pojazdów poruszających się po drogach pozostawia wiele do życzenia. – W ostatnich trzech dniach właśnie ze względu na stan aut zatrzymaliśmy 15 dowodów rejestracyjnych – wyjaśnia oficer prasowy głogowskiego komendanta. 

– Ale generalnie był to bezpieczny weekend – podkreśla, dodając na koniec, że oprócz kontroli drogowych funkcjonariusze podjęli ponad 140 interwencji domowych i publicznych. Najczęściej dotyczyły zakłócania porządku, hałasu i przemocy domowej. 

ŁR

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się