Dzieje sięFotoGłogów

15 lat minęło jak jeden dzień. Piękny jubileusz głogowskiej uczelni6 min na czytanie

15 lat minęło jak jeden dzień. Piękny jubileusz głogowskiej uczelni 1

W Miejskim Ośrodku Kultury odbył się jubileusz 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Głogowie połączony z inauguracją roku akademickiego. W tym roku, jak twierdziła rektor Katarzyna Rusak, nabór na uczelnię był dobry. Przyjęto 300 nowych studentów. Nie obyło się bez symbolicznego wręczenia indeksów.

– W pierwszym roku istnienia uczelni przyjęliśmy sto osób – wspominała rektor. Przez te wiele lat PWSZ zmagał się z różnymi problemami – w tym z niżem demograficznym. Trzeba było wygaszać poszczególne kierunki. Na szczęście nadeszły lepsze czasy. – Pięć lat temu, podczas 10-lecia uczelni, podzieliłam się z państwem moim marzeniem. Było nim uruchomienie studiów magisterskich. I to marzenie udało się spełnić – mówiła Rusak. To studia pedologiczne, ale wiele wskazuje na to, że wkrótce głogowianie będą mogli kontynuować również naukę na studiach magisterskich z pielęgniarstwa. Być może już w przyszłym roku akademickim.

Obecnie na uczelni funkcjonuje sześć kierunków i trzynaście specjalności na czterech instytutach. Uczelnia sprawnie pozyskuje środki zewnętrzne. Przez ostatnie 15 lat pozyskała ponad 13 mln zł, a na współpracę międzynarodową ponad 1 mln euro. – Jesteśmy też jedną z nielicznych uczelni w Polsce, która w pełni wykorzystała program Maluch Plus – kontynuowała. W ramach tego projektu utworzono na uczelni żłobek, na który w sumie otrzymali już prawie 500 tys. zł.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się