Dzieje sięGłogów

175 uczniów wróci do szkół. Pozostali zostaną w domach i nadal będą uczyć się online1 min na czytanie

Będzie święto! Szkoła Podstawowa nr 2 w Głogowie obchodzi w tym roku 60-lecie

Uczniowie klas 1-3 wracają do szkół, choć nie wszyscy. A tylko ci, których rodzice zadeklarowali taką gotowość. Jest to w sumie 175 dzieci. Od poniedziałku (25.05.) przygotowane dla nich będą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktyki. – Jesteśmy gotowi – zapewnia Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych w miejskim ratuszu.

Zajęcia będą odbywać się w godzinach dogodnych dla rodziców. Najwięcej uczniów pojawi się w Szkole Podstawowej nr 14 – 41. Najmniej w miejskiej „dziewiątce”, bo tylko jedno.– Dlatego zdecydowaliśmy się, że tam, gdzie uczniów jest tak mało, na połączenie szkół znajdujących się w bliskiej odległości od siebie. Dla przykładu uczeń z dziewiątki będzie chodził na zajęcia do siódemki – dodaje naczelnik.

Radoxim 5

Uczniowie będą mieli zapewnioną nie tylko opiekę w szkolnej świetlicy, ale i posiłki. W trakcie pobytu w szkole nie muszą zakładać maseczek. Każdemu dziecku, już na wejściu, będzie jednak sprawdzana temperatura. Będą przebywać w grupach do 12 osób z opiekunem. – Dla tych uczniów, którzy nie pojawią się w szkole, nauczyciele nadal będą prowadzili zajęcia dydaktyczne online – podkreśla Stachak.

Jak wylicza zwiększa się też liczba dzieci w miejskich przedszkolach. Do piątku (22.05.) urzędnicy sprawdzają również ilu rodziców jest chętnych na zapewnienie opieki wakacyjnej swoim dzieciom.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się