Dzieje sięGłogów

20 lamp będzie nocą podświetlało głogowski teatr. Nowa iluminacja po teście1 min na czytanie

20 lamp będzie nocą podświetlało głogowski teatr. Nowa iluminacja po teście

Klamka zapadła, 20 lamp będzie nocą podświetlało teatr głogowski. Nowa iluminacja przeszła pierwsze testy. Działa prawidłowo. Budynek teatru nie dość, że będzie piękny, nie dość, że budowlańcy przywrócą mu dawny blask, to jeszcze będzie faktycznie błyszczał w świetle jupiterów. W planach projektowych jest iluminacja budynku odbudowywanego teatru, którą wykonuje generalny wykonawca inwestycji, czyli firma Pre – fabrykat z Miłkowa.

Generalny wykonawca zrobił prezentację podświetlenia. Można było zobaczyć, w jaki sposób będzie ona wyglądać na wykończonym już budynku. Już wiemy, że będzie to 20 lamp o ciepłej kolorystyce. Większość będzie zamontowana w poziomie terenu, a więc będzie podświetlała teatr od dołu, natomiast trzy będą doświetlały konchę, czyli półkoliste sklepienie nad wnęką nad wejściem do teatru i będą zamontowane na obiekcie.

Radoxim 5

Lampy zostaną włączone po zakończeniu i odbiorze inwestycji, który jest zaplanowany w listopadzie. Iluminacja zostanie podłączona pod zegar astronomiczny i będzie działąła w tych godzinach co lampy uliczne.
DN
fot. UM

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się