Dzieje sięFotoGłogów

21 zespołów rywalizuje w Drużynowych Zawodach Strzeleckich3 min na czytanie

W Serbach trwają właśnie Drużynowe Zawody Strzeleckie

Zawody są o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego i Prezesa Zarządu Powiatowego Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej.

To właśnie te zawiązki, które mają jednego prezesa – pułkownika Adama Kęsowicza – są głównymi organizatorami tych zawodów. Zmagania strzeleckie są już tradycją. W tym roku jest to jubileuszowe, bo 25 sterzelanie.

Radoxim 5

Zawody odbywają się od 25 lat. Rok temu, z powodu pandemii, ich nie było toteż w tym roku odbywają się z okazji 100 i 101 Rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 75 i 76 Rocznicy zakończenia działań II wojny światowej na terenach Europy. Współorganizatorami zawodów są m.in. Starosta Powiatu Głogowskiego, Akademia Sportów Obronnych, LOK Głogów oraz LOK Lubin.

W zawodach bierze udział 21 drużyn trzyosobowych. To przedstawiciele straży pożarnej, policji, żołnierze, ale również lokalne władze i zwykli cywile – pracownicy lokalnych zakładów czy emeryci.

– Robimy to po to, żeby się spotkać. Żeby zobaczyć, czy żyjemy, Czy jesteśmy? Czy czujemy siebie? Trzeba umieć się posługiwać bronią. W każdej chwilki trzeba być przygotowanym. Niebezpeiczeństwa czyhają – żartował pułkownik Adama Kęsowicz.

Przypomniał jednak, że zawody są po to, żeby się wykazać. – Tu się już nie ćwiczy. Tu są puchary. Tu trzeba być już dobrym – zaznaczył pułkownik. Z jego rąk odznacznie otrzymali porucznik Wiktor Wolski oraz kapitan Radosław Podejma. Za szczególne zasługi dla wojska polskiego. 

Zobacz też, jak strzelał prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz i starosta Jarosław Dudkowiak TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się