Dzieje sięGłogów

22–latek miał przy sobie blisko 280 porcji amfetaminy!1 min na czytanie

22–latka miał przy sobie blisko 280 porcji amfetaminy!

Jedno popołudnie przyniosło zatrzymanie trzech osób, które posiadały lub były pod wpływem narkotyków. Około godz. 15 policjanci zatrzymali 22 – letniego mieszkańca powiatu żagańskiego, który prowadził samochód pomimo braku uprawnień do kierowania. policjanci ujawnili przy nim oraz w samochodzie amfetaminę w ilości blisko 280 porcji tego narkotyku. Podejrzanemu grożą zarzuty posiadania oraz udzielania narkotyków innej osobie. Kara w takim przypadku to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Około godz. 16 inny patrol zatrzymał do kontroli pojazd, którego 33 – letni kierowca miał przy sobie 4 porcje amfetaminy. Od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań. W samochodzie był również poszukiwany przez sąd  24–letni głogowianin.

Radoxim 5

Niemal w tym samym czasie kolejny patrol zatrzymał 19 – latka, który w trakcie legitymowania odepchnął policjanta i usiłował uciec. Został szybko zatrzymany i obezwładniony. Okazało się, że jest pod wpływem narkotyków co wykazało badanie testerem. 19 – latkowi grożą zarzuty wywierania wpływu na policjanta w celu odstąpienia od czynności służbowych. Czyn jest zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.
RED
fot. KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się