Historia

25 lat od wizyty papieża w Legnicy. Czaja: Były tam setki, może tysiące głogowian1 min na czytanie

25 lat od wizyty papieża w Legnicy. Czaja: Były tam setki, może tysiące głogowian

25 lat temu, 2 czerwca 1997, Legnicę odwiedził papież Jan Paweł II. Karol Wojtyła przyszedł na świat w Wadowicach 18 V 1920 r. i był jednym z najbardziej znaczących Polaków XX w.

16 października 1978 roku został wybrany na papieża i sprawował swój urząd aż do śmierci 2 kwietnia 2005. 1 maja 2011 był dniem beatyfikacji papieża Jana Pawła II, której dokonał Benedykt XVI w Watykanie na placu św. Piotra, zaś sam proces beatyfikacji rozpoczął się zaledwie miesiąc po jego śmierci. 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek ogłosił Jana Pawła II świętym.

W Muzeum Miedzi w Legnicy prezentowane były trzy wystawy poświęcone Janowi Pawłowi II – „Jan Paweł II w Legnicy. W dziesiątą rocznicę pielgrzymki”(2007), „Świadectwo życia. Jan Paweł II w medalierstwie światowym” (2012) oraz „Życie zadane – medalierskie rozmowy z Janem Pawłem II” (2019).

– Udział w spotkaniu z papieżem wzięły setki, może tysiące, głogowian. Jechali na spotkanie z papieżem do Legnicy autokarami. To były wielkie i ważne chwili – mówi Dariusz Czaja, radny miejski i regionalista.
RED
źródło Muzeum Miedzi w Legnicy

Zobacz inne

Więcej w Historia