Dzieje sięGłogów

Miliony do wykorzystania. Można już składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Głogowa na 2020 r. 1 min na czytanie

2,5 mln zł do wykorzystania. Można już składać projekty do Budżetu Obywatelskiego Głogowa na 2020 r. 

W tej edycji są drobne zmiany, które powinny nam ułatwić składanie wniosków. Ponownie można zgłaszać inwestycje do zrealizowania na terenie miejskich szkół czy przedszkoli, np. na place zabaw i inne tego typu przedsięwzięcia.

Możemy też liczyć na pomoc: w czasie maratonu pisania wniosków (6.06.) w pawilonie Miejskiej Strefy Biznesu na targu przy Wałach Chrobrego, a na co dzień w ratuszu. – Jeśli ktoś ma pomysł, a do końca nie wie, co, jak w tych rubryczkach wpisać, czy to się kwalifikuje czy nie, będzie mógł przyjść 6 czerwca, od godz. 16 do 18 i tam udzielona zostanie pomoc, jak napisać taki wniosek – prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz zachęca do konsultowania projektów wcześniej, by na finał naszej pracy nie okazało się, że nie może być rozpatrywany.

Nowością jest też możliwość odwołania się, jeśli nasz wniosek nie znajdzie się w bazie danych. Po odwołaniu będzie powtórnie rozpatrywany. To już szósta edycja budżetu obywatelskiego. W poprzednich edycjach głogowianie zgłosili  240 projektów, z których do realizacji wybrano 90. W tym roku będziemy decydować o pomysłach do wykonania w 2020 r.

Projekty można składać do 28 czerwca. Dla przypomnienia: wartość projektu majątkowego nie może przekraczać 200 tys. zł. 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się