Dzieje sięGłogów

31–latek uciekł z miejsca kolizji. Był nietrzeźwy1 min na czytanie

31–latek uciekł z miejsca kolizji. Był nietrzeźwy

Do zdarzenia doszło wczoraj (23.12.) w późnych godzinach wieczornych na terenie Głogowa. 31-letni mieszkaniec Głogowa kierując samochodem ford focus w trakcie manewru wyprzedzania otarł się o bok innego pojazdu. Uszkodził w ten sposób karoserię audi.

Nikt z uczestników kolizji nie odniósł obrażeń ale sytuacja była bardzo niebezpieczna. Sprawca szybko odjechał, uciekając z miejsca zdarzenia. Kierująca audi pojechała za sprawcą kolizji. Ten zatrzymał pojazd, wyszedł z niego i zachowywał się agresywnie oraz wulgarnie. Pokrzywdzona zamknęła się w aucie i wezwała na pomoc policję.

W międzyczasie kierowca uciekł, porzucając swój  pojazd.Kilka minut później został zatrzymany przez policjantów. Był agresywny i pijany co potwierdziło badanie trzeźwości. Wykazało ono 1,6 promila alkoholu w organizmie 31 – latka. Twierdził, że autem jechał jego tata. Został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.
RED
fot. KPP Głogów

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się