Dzieje sięGłogówKGHM

400 tys. zł dotacji na programy zdrowotne dostał Głogów od KGHM Polska1 min na czytanie

400 tys. zł dotacji na programy zdrowotne dostał Głogów od KGHM Polska

400 tys. zł dotacji na programy zdrowotne dostał Głogów od KGHM Polska Miedź. Nasze miasto jest w gronie obdarowanych przez miedziowego potentata kilkunastu samorządów z naszego regionu.

Uroczystość wręczenia dotacji samorządom odbyła się dzisiaj (17.09.). podczas zorganizowanej w siedzibie KGHM w Lubinie konferencji „Strategia rozwoju Zagłębia Miedziowego – szanse i zagrożenia”. Współorganizatorem wydarzenia, oprócz miedziowej spółki, był Związek Pracodawców Polska Miedź. Konferencję patronatem objął minister, szef gabinetu politycznego Prezesa Rady Ministrów Krzysztof Kubów.

W sumie KGHM przekazało kilkunastu samorządom Zagłębia Miedziowego 3 mln zł. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz napisał na swoim Facebooku, że wsparcie dla Głogowa wynosi 400 tys. zł, to dotacja, która zostanie przeznaczone na realizację programów zdrowotnych. Gmina do tego dołoży własne środki.

Pieniądze na realizację projektów dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego otrzymały m.in. gminy Gaworzyce, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Żukowice i miasta Głogów oraz Legnica. Darowizny pozwolą m.in. na dofinansowanie wyjazdów uczniów na basen, zakupy nowoczesnych sprzętów medycznych, przeprowadzenie badań lekarskich dzieci i osób starszych czy remonty świetlic, Gminnego Ośrodka Kultury i stołówki szkolnej.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się