Dzieje sięGłogów

61-latka z pozytywnym wynikiem na COVID 19. Pacjenci w kwarantannie1 min na czytanie

Wykonano 69 testów na oddziale wewnętrznym. Personel jest zdrowy

61-latka trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy w ubiegły weekend. Zanim została przyjęta na oddział wewnętrzny wykonano u niej test na obecność COVID 19. Jego wynik był ujemny, więc została przyjęta na oddział wewnętrzny. Procedury są jednak takie, że jeszcze przez jakiś czas, nowi pacjenci przebywają w tzw. izolatce.

– I w trakcie tego pobytu lekarzy zaniepokoiły pojawiające się u tej pacjentki objawy – mówi nam Ewa Todorov, rzecznik prasowa Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Test ponowiono – tym razem okazał się pozytywny.

Radoxim 5

W poniedziałek (21.07.) kobieta została przetransportowana do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu na oddział chorób zakaźnych. Pacjenci, którzy przebywali w tym czasie na głogowskim oddziale, zostali objęci kwarantanną. – Część z nich, których stan na to pozwalał, zostali wypisani do domów. Pozostali zostali w szpitalu, ale też objęci są kwarantanną. Za kilka dni zostaną wykonane im testy – dodaje rzecznik.

Obecnie w powiecie głogowskim mamy 2 potwierdzone przypadki koronawirusa i kolejne 2 podejrzenia. 66 osób przebywa w kwarantannie. Do tej pory wyzdrowiało też 15 osób.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się