Dzieje sięGłogów

80 nauczycieli zaszczepionych przeciwko COVID 19. Chętnych przybywa1 min na czytanie

W MCZ ruszyły szczepienia seniorów przeciwko COVID 19. Terminy zajęte

W ratuszu podliczyli deklaracje przystąpienia do szczepień przeciwko COVID 19 wśród nauczycieli. I z tych danych wynika, że jest to 128 nauczycieli przedszkoli, 66 pracowników zatrudnionych jako pomoc dla nauczycieli w przedszkolach a także 425 nauczycieli szkół. W gronie pracowników szkół uprawnionych do szczepień jest 5 osób. To dobre informacje. Nauczycieli jest więcej niż na początku zapisów. Szczepienia ruszyły. – Z danych, które zostały przekazane nam dziś rano, wiemy, że do tej pory zaszczepiono 80 z tych osób – informuje Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta.

Tymczasem Prezydium Krajowej Sekcji Pracowników Administracji i Obsługi ZNP zaniepokojone jest decyzją rządu w sprawie szczepień przeciw COVID-19. “Nie zgadzamy się na wykluczenie naszej grupy zawodowej z możliwości równoległego szczepienia z nauczycielami pracującymi stacjonarnie w szkołach i placówkach” czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej głogowskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Dowiadujemy się z niego, że pracownicy niepedagogiczni współuczestniczą w obostrzonej procedurze przyjmowania dzieci i uczniów do placówek, mają bezpośredni kontakt z rodzicami, dziećmi i uczniami. Odpowiadają za utrzymanie warunków reżimu sanitarnego: mycie, dezynfekowanie sprzętu, wietrzenie pomieszczeń, tak, aby nie narażać dzieci i uczniów na zakażenie wirusem czy wdychanie oparów środków dezynfekujących, a mimo to nie są uprawnieni do szczepień.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się