my:KotlaRegion

86 ogrodów z gminy Kotla rywalizowało o miano najładniejszego. Już po raz 252 min na czytanie

86 ogrodów z gminy Kotla rywalizowało o miano najładniejszego. Już po raz 25

Jury nie miało łatwego zadania. Przy ocenie pod uwagę brano małą architekturę, ogólne wrażenie, wkład pracy właściciela oraz to, czy ogród spełnia kryteria konkursu tj. czy jest ekologiczny, posiada kompostownik, rośliny miododajne i czy właściciel zbiera deszczówkę.

W środę (6.11.) w Sali Wiejskiej w Sobczycach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Na wszystkich gości czekał obiad przygotowany przez sołectwo Sobczyce. –Gościem wydarzenia była pani Laura Bojsza, architekt krajobrazu z Pracowni Zieleni z Głogowa, która podczas spotkania przedstawiła, w jaki sposób prowadzić ogród ekologiczny, jak założyć kompostownik, zbierać deszczówkę oraz zaprezentowała i podpowiadała, jak urządzić ogród w stylu japońskim – mówi dyrektor GOKiS Iwona Adamczak.

Jury uznało, że pierwsze miejsce należy się Bożenie Moskal z Chociemyśli, która w nagrodę otrzymała kosiarkę elektryczną. Drugie miejsce należało doMarzeny Zastawnej z Kotlii do niej powędrowała dmuchawa do liści. Trzecie miejsce zajęła Grażyna Romańska z Sobczyci w nagrodę otrzymała sekator i nożyce do żywopłotu. Wszyscy uczestnicy konkursu tradycyjnie otrzymali krzewy ozdobne. 

Komisja konkursowa oceniała ogrody w składzie: Anna Gniewosz, Wioletta Jańczak reprezentujące Urząd Gminy Kotla oraz Katarzyna Stec z Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Konkurs zorganizował, już po raz 25, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli oraz urząd gminy. 

Opr. RED 

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla