Dzieje sięGłogów

A gdzie maseczka? Klienci: Nie noszę, bo mam astmę1 min na czytanie

A gdzie maseczka? Klienci: Nie noszę, bo mam astmę

– A gdzie maseczka? – pytają przy wejściu ochroniarze w jednym z głogowskich marketów. Interweniujecie, że wielu klientów nie stosuje się do zaleceń. Nie zasłania ust i nosa. Wymieniacie też najczęściej padające wymówki. – Choroba, problemy z oddychaniem, astma… – zwraca uwagę nasz Czytelnik. Choć jak przekonuje – nie każdy przecież jest tak obłożnie chory.

Zdarza się, że w takich sytuacjach interweniuje policja. – Kiedy widzimy, że ktoś nie zakłada maseczki, to przypomnijmy mu o tym. Policjanci również zwracają na to uwagę i pouczają klientów. Pamiętajmy, że także sprzedawcy mają obowiązek pracy w maseczkach lub przyłbicach – zauważa Bogdan Kaleta, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Jeżeli ktoś nagminnie omija przepisy musi liczyć się z mandatem karnym do wysokości 500 zł. – Było kilka takich przypadków – dodaje Kaleta. Sprawa może zostać skierowana do sądu a tam grzywna jest dużo wyższa – do 5 tys. zł. W skrajnych przypadkach sanepid ukarać może osobę nie stosującą się do przepisów nawet kwotą do 30 tys. zł. Przy tej okazji warto również przypomnieć o zachowaniu dystansu społecznego.

Niestety w powiecie głogowskim w ostatnich dniach przybyło osób zakażonych COVID 19. Obecnie to 4 mieszkańców. Kolejne 72 osoby przebywają w kwarantannie domowej, 9 objętych jest nadzorem epidemiologicznym.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się