Dzieje sięGłogów

A za czym kolejka stoi? Trzeba kupić truskawki, kiełbasę i nowe ciuchy2 min na czytanie

A za czym kolejka stoi? Trzeba kupić truskawki, kiełbasę i nowe ciuchy 2

Tłumy ludzi na miejskim targowisku na osiedlu Piastów Śląski. Tradycyjnie już otwarta jest jedna, główna, brama. Ludzie wpuszczani są małymi grupami. – Tyle ile wyjdzie, tyle wchodzi – usłyszeliśmy od kontrolera. A wszystko po to, aby w jednym czasie na placu nie było zbyt dużego tłoku. Za czym stoi ta długa kolejka?

– Trochę mi się czasy komunizmu przypominają! – śmiał się Zenon Nawrocki (62 l.), który wybrał się na targ po raz pierwszy od dłuższego czasu. Był tutaj na początku marca, jeszcze przed ogłoszeniem epidemii. Wtedy kolejek nie było. – Trochę się przypomina młodość, gdy stało się do sklepu w długiej kolejce po papier toaletowy i ocet. Można było się nastać godzinami i nie było wiadomo czy na pewno człowiek otrzyma to, co chce. Teraz kolejka idzie znacznie szybciej – opowiadał.

Danuta Banaś (67 l.) i Paulina Woźniak (25 l.) też stały dziś (22.05.) w kolejce pod targowiskiem.

W kolejce spotkaliśmy też babcię Danutę (67 l.) z córką Dorotą (44 l.) i wnuczką Pauliną (25 l.). – Idziemy po owoce i warzywa – mówiły. Dodając, że tutaj wszystko jest świeże i prosto od gospodarzy. – A nie tak jak w sklepie sprowadzane z Hiszpanii. Chcemy kupić truskawki – zdradzały.

Inni wybrali się po odzież. – Słyszałam, że Rumuni się już rozstawili. Zawsze kupuję spodnie i bluzki na targu, bo jest najtaniej. Jakość nie jest najgorsza. Nie lubię chodzić do galerii, gdzie trzeba za wszystko przepłacać – zauważała Janina Sęk (56 l.).

Pod targowiskiem także długi sznur samochodów.

Koronawirus? Bez obaw. – Maseczkę mam, aby nie dostać mandatu, ale nie zakładam. Nie można panikować. Uważam, że ten wirus będzie już z nami. Nie mamy na to wpływu. Każdy z nas chorował, choruje lub będzie chorował – twierdziła Halina Frak (40 l.).

Trochę trzeba się nastać, ale jak mówią ludzie ten czas umila im ładna pogoda.

Na targowisku podawane są jednak komunikaty. Z megafonów można usłyszeć m.in. o tym, aby zachować odpowiednie odległości od siebie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się