Adam Kuś wygrał międzynarodowy wyścig orlików

16:17, 17.08.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 16:17, 17.08.2020

TC Chrobry Scott Głogów wziął udział w 64. Międzynarodowym Wyścigu Orlików Przyjaźni Polsko - Ukraińskiej".

Kolarze mieli do pokonania pięć etapów, w tym jazda indywidualna na czas. TC Chrobry Scott Głogów startował w składzie: Marcin Zarębski, Patryk Gieracki, Damian Bieniek, Vitalii Pylypchuk, Piotr Mierzyński, Kacper Simiński, Dawid Sędzik, Łukasz Michalski, Dominik Kopiwoda oraz Adam Kuś, który  triumfował w klasyfikacji generalnej i górskiej.

Cała ekipa zasługuje na słowa uznania. Łukasz Michalski zajął 3. miejsce w klasyfikacji górskiej, a Damian Bieniek 5. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się wkrótce Szosowymi Mistrzostwami Polski. W czwartek jazda indywidualna na czas, w niedzielę wyścig ze startu wspólnego.

Nasza kolarska młodzież również odnosi sukcesy na torowych Mistrzostwach Polski. Urszula Szawiel zajęła 5. miejsce w  sprincie juniorek młodszych, a drużyna uplasowała się na 7. miejscu w sprincie drużynowym.