Sport

Adam Kuś z Chrobrego został górskim szosowym Mistrzem Polski!1 min na czytanie

Adam Kuś z Chrobrego został górskim szosowym Mistrzem Polski!

Adam Kuś, zawodnik młodzieżowej grupy kolarskiej TC Chrobry Scott Głogów, w sobotę (29.08.) został górskim szosowym Mistrzem Polski w kategorii młodzieżowiec. Mistrzostwa rozegrano w Uściu Gorlickim w województwie małopolskim, na wymagającej, selektywnej liczącej 145 km trasie z łącznym przewyższeniem 2800 metrów.

To kolejny sukces podopiecznego trenera Bolesława Bałda. W tym sezonie zawodnik TC Chrobry Scott Głogów wygrał także młodzieżowy wyścig Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej. Zaledwie tydzień wcześniej w szosowych mistrzostwach Polski Adam wywalczył brąz. W czwartek (27.08.) startował, jako reprezentant kadry narodowej w rozegranych we francuskim Plouay Mistrzostwach Europy.

Radoxim 5

Prosto z Francji przyjechał do Małopolski, gdzie stanął na starcie górskich szosowych mistrzostw Polski. Ponieważ linie lotnicze zgubiły jego bagaż, ścigał się na klubowym, zapasowym rowerze, w kasku i okularach, które pożyczył mu trener. Nie przeszkodziło to Adamowi w walce o złoto i koszulkę z orłem. Świetnie ten wyścig pojechał również Damian Bieniek, który zajął 5. miejsce. Dla Damiana był to jeden z pierwszych sprawdzianów formy po drobnych, ale przeszkadzających w regularnych treningach problemach zdrowotnych.

Na trasie górskich mistrzostw Polski mieli okazję sprawdzić się również zawodnicy „Chrobrego” z młodszych kategorii wiekowych, z którymi pracuje trener Radosław Bałd. Na dystansie 70 km z przewyższeniem 1380 metrów, w wyścigu juniorów młodszych, z powodzeniem ścigali się Oskar Czekaj (19. w klasyfikacji), Hubert Rudowicz i Wiktor Krawczyk.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport