Dzieje sięGłogów

Adam Zawadzki napisał petycje. Chce odwołać radnego Andrzeja Radomskiego2 min na czytanie

Adam Zawadzki napisał petycje. Chce odwołać radnego Andrzeja Radomskiego

Na naszym portalu pojawił się artykuł dotyczący tzw. tęczowego piątku. W licznych komentarzach doszło do wymiany zdań z radnym powiatowym Andrzejem Radomskim. Tylko u nas mogliście o tym przeczytać. Jeden z głogowian napisał petycje, by odwołać radnego z funkcji. Dlaczego? – Jest wulgarny, wyzywa ludzi, ktoś taki nie powinien w ogóle pełnić publicznej funkcji – wyjaśnia nam 20-latek. Oto treść petycji:

„My, niżej podpisani zwracamy się z uprzejmą prośbą o odwołanie ze stanowiska radnego powiatu Głogowskiego Pana Andrzeja Radomskiego. Decyzję o napisaniu tej petycji podjęliśmy po kolejnych skargach na radnego.

Już od początku kadencji propagował nienawiść tolerancyjną wśród społeczeństwa. Żdarzały się także czesto obrazy z jego strony do osób na portalach społecznościowych Facebook, w komentarzach pod postami i w wiadomościach prywatnych.

Radoxim 5

Jesteśmy zdania, że usuniecie Pana z stanowisko poprawi bezpieczeństwo wolności słowa i prawidłowej wypowiedzi oraz funkacjonowania Rady Powiatu. 

Dzięki wprowadzeniu postulowanych zmian uda się z pewnością zapobiec szykanowaniu obywateli i dalszym propagowaniem nienawiści oraz agresji w społeczeńswie i na portalach społecznościowych.Prosimy o przychylne rozpatrzenie naszej prośby.”

Petycję można podpisać: TUTAJ. Podpisało się pod nią około 300 osób. Jednak radnego w ten sposób nie można odwołać – Kodeks wyborczy nie przewiduje takiej możliwości.

Radny Andrzej Radomski już w sobotę (26.10.) komentował sprawę petycji na naszym portalu pisząc, że: “Prawo wybieralności mam, ślubowanie złożyłem, mandatu nie zamierzam się zrzec, nie łączę mandatu radnego z funkcjami, jakich radny nie może pełnić, na wójta/prezydenta nie zamierzam kandydować, oświadczenia majątkowe składam terminowo”.
RED


fot. nadesłane

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się