Dzieje sięGłogówWideo

Akcja sterylizacja w Głogowie, czyli zniżki na zabiegi. Weterynarze zachęcają2 min na czytanie

Akcja sterylizacja w Głogowie, czyli zniżki na zabiegi. Weterynarze zachęcają

„Akcja sterylizacja” w Głogowie rusza już w marcu. – To szczytna akcja, która po niższych cenach ma zachęcić właścicieli do kastracji swoich kotów i psów – mówi Karolina Potera-Kozar z przychodni weterynaryjnej Orivet.

Przypomina, że warto zgłosić się szybciej, bo zakwalifikowanie zwierzęcia do zabiegu uzależnione jest od wielu czynników. – Często należy wykonać chociażby dodatkowe badania – zauważa. W marcu ceny będą niższe, więc ma nadzieję, że to przełoży się to na liczbę tych zabiegów. – Niestety w obecnej sytuacji w Polsce schroniska pękające w szwach, a także pseudohodowle powodują, że sytuacja zwierząt nie jest najlepsza. Dlatego, jeśli ktoś ma ograniczenia finansowe, to warto zainteresować się akcją. Ponadto zabieg zmniejsza ryzyko zachorowania m.in. na choroby nowotworowe – dodaje Potera-Kozar.

Akcja sterylizacja w Głogowie

„Akcja sterylizacja” w Głogowie rusza już w marcu. Weterynarze zachęcają do udziału i przypominają, że nadmierne rozmnażanie się zwierząt prowadzi do bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania. – To szczytna akcja, która po niższych cenach ma zachęcić właścicieli do sterylizacji swoich kotów i psów – mówi Karolina Potera-Kozar z przychodni weterynaryjnej Orivet.

Opublikowany przez MyGlogow.pl Poniedziałek, 17 lutego 2020

Ile to kosztuje? Ceny zaczynają się od 120 zł za zabieg. – Weterynaria jest od wielu lat sprywatyzowana. Podczas tej akcji lekarze rezygnują ze swojego zarobku. Nie jesteśmy jednak w stanie w stu procentach zminimalizować kosztów zabiegów, bo to są leki. Ale przede wszystkim dbanie o czystość chirurgiczną – zużywane są także materiały i narzędzia. Chcemy, aby zabiegi choć tańsze, były przeprowadzone na jak najwyższym poziomie – mówi.

Zapisy na akcję odbywają się u lekarzy. Liczba miejsc jest ograniczona. Weterynarze przypominają, że ta ma na celu na globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania zwierząt szczególnie na wsiach poprzez m.in. topienie, co niestety nadal często się stosuje.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się