Dzieje się

Akcja „Znicz” spokojna, ale świąteczny weekend już niekoniecznie1 min na czytanie

Akcja Znicz w Głogowie. Uwaga zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy!

W tym roku akcja „Znicz” (28.10-2.10) w Głogowie i na terenie powiatu głogowskiego minęła spokojnie. Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego regionu czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego oraz policjanci operacyjni. Zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego w rejonach cmentarzy, ale kolizji w powiecie nie udało się uniknąć.

Pocieszające jest to, że nie doszło do żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych lub drogowych. Kierujący pojazdami stosowali się do poleceń policjantów czuwających nad bezpieczeństwem w okolicach cmentarzy, jak i na głównych ciągach komunikacyjnych Głogowa i powiatu głogowskiego.

Radoxim 5

– Nie odnotowaliśmy większych utrudnień w ruchu drogowym. W tych dniach funkcjonariusze obsłużyli 220 interwencji, zarówno domowych, jak i w miejscach publicznych dotyczących między innymi zakłócenia ciszy nocnej czy spożywania alkoholu w miejscu publicznym – informuje oficer prasowy KPP w Głogowie asp. szt. Łukasz Szuwikowski

Na drogach powiatu głogowskiego odnotowano 16 kolizji pojazdów. Przyczyną tych zdarzeń było najczęściej, niezachowanie przez kierujących bezpiecznej odległości między pojazdami, nieprawidłowy manewr wyprzedzania,  nieustąpienie pierwszeństwa. Policja nie odnotowała żadnego wypadku.

Opr. RED

Żródło: KPP Głogów

Fot: Archiwum

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się