Dzieje sięFotoGłogów

Ale feta! Widowiskowa prezentacja siatkarskiego Chrobrego [ZDJĘCIA]13 min na czytanie

Ale feta! Widowiskowa prezentacja siatkarskiego Chrobrego [ZDJĘCIA] 2

Można powiedzieć, że to już tradycja, czyli siatkarska prezentacja odbywająca się tuż przed rozpoczęciem sezonu. SPS Chrobry Głogów ma skompletowany skład, przed nimi ostatnie mecze sparingowe i walka o punkty w 1 Lidze. Do centralnych rozgrywek wracają po roku przerwy. We wtorkowe popołudnie (7.09.) kibice mogli oklaskiwać ich na deskach sceny teatru im. Andreasa Gryphiusa. Co tam się działo! Nie wyszli w klubowych koszulkach… odświętnie ubrani w garniturach w rytm muzyki z filmu James Bond.

Kibice byli zachwyceni. Widownia w teatrze niemal się wypełniła po brzegi. Klub kibica SPS-u Chrobrego Głogów, który był organizatorem tej uroczystości, zaprosił także fanów sportu z naszego miasta – byli kibice piłki ręcznej Chrobrego, piłkarze pomarańczowo-czarnych. – Chrobry łączy, nie dzieli – podkreślała Marta Dytwińska-Gawrońska, szefowa całego zamieszania – oczywiście w pozytywnym tego znaczeniu słowa. Wszystkim się podobało. Zwłaszcza, gdy odsłoniła się kurtyna a z głośników słychać było głośną oraz donośną muzykę. To lokalna rockowa kapela Roślina – premiera siatkarskiego hymnu z przytupem. – Udało nam się tę piosenkę utrzymać w tajemnicy do samego końca – mówił nam Krzysztof Horka, lider zespołu. – Skąd taki pomysł? Rzuciła go Marta, oczywiście się zgodziliśmy – dodaje. I zaczęła się prezentacja – na scenę wychodzili jeden po drugim. W tym nadchodzącym sezonie skład zespołu tworzyć będą Krzysztof Antosik, Hubert Węgrzyn, Bartosz Janeczek, Mateusz Kucharski, Jakub Tubiak, Krzysztof Rykała, Tomasz Błądziński, Marcin Ociepski, Mateusz Januszewski, Mikołaj Kałkowski, Maciej Polański, Filip Biegun, Filip Troczyński, Stanisław Wawrzyńczyk.cy
– Było kapitalnie! – cieszył się Stanisław Ryczek, kibic Chrobrego. – Przepadamy za naszymi zawodnikami. Bardzo się za nimi stęskniliśmy, bo przecież był koronawirus, nie mogliśmy zasiadać na trybunach – nie ukrywa. Zapewnia, że w kolejnych miesiącach chcą być wielkim wsparciem dla zespołu. Jaki będzie cel zespołu? Walka o utrzymanie w tej lidze. – Nastroje na pewno są bojowe, bo szykujemy się do pierwszego meczu i walkę z Tomaszowem Mazowieckim. Wierzymy, że ten sezon zakończy się z happy endem w 1 Lidze. Cieszy fakt, że po roku przerwy wróciliśmy tutaj – komentował Dominik Walenciej, trener SPS-u, któremu kolejny rok z rzędu powierzono funkcję sterownika drużyny. Dziesięciu zawodników pozostało z tamtego sezonu. Doszły cztery osoby – Maciej Polański, Filip Biegun, Filip Troczyński, Stanisław Wawrzyńczyk. – Jako sportowcy mamy swoje ambicje. Po to ciężko pracujemy na treningach, aby te mecze wygrywać – dodawał. A inauguracja sezonu 22 września u siebie przeciwko wspomnianej Lechii. Z kibicami na trybunach.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się