Dzieje sięGłogów

Ale międzynarodowo! U Baptystów Amerykanie uczą języka młodych Polaków i Ukraińców1 min na czytanie

Ale międzynarodowo! U Baptystów Amerykanie uczą języka młodych Polaków i Ukraińców

22 Amerykanów przyjechało do Głogowa. Prowadzą zajęcia językowe oraz gry i zabawy w ramach tygodniowych półkolonii językowych zorganizowanych przy ul. Chopina i Budowlanych przez Kościół Chrześcijan Baptystów. Uczą oczywiście angielskiego.

Amerykanie to są goście pastora Zbigniewa Wierzchowskiego z Kościoła Chrześcijan Baptystów. Zajęcia potrwają do soboty, prowadzone są od rana do popołudnia. – To jest nasz coroczny wakacyjny obóz językowy, na który zazwyczaj wyjeżdżaliśmy w góry. Jednak w tym roku nie możemy zostawić naszych przyjaciół z Ukrainy, którymi się opiekujemy, więc zostaliśmy w Głogowie – mówi pastor Zbigniew Wierzchowski z Kościoła Chrześcijan Baptystów.

Radoxim 5

Wiele się dzieje w siedzibie Kościoła przy ul. Chopina, ale także w szkole Aslan przy ul. Budowlanych, którą Kościół prowadzi. W siedzibie przy ul. Chopina zajęcia mają dzieci do 12 lat, natomiast w szkole przy ul. Budowlanych młodzież do 18 roku życia. W sumie jest prawie 120 uczestników, którymi opiekuje się i uczy ich ok. 40 wolontariuszy, w tym także właśnie Amerykanie. Co ciekawe, prawie połowa uczestników półkolonii jest z Ukrainy.

Od rana do popołudnia trwają gry i zabawy, bardzo ciekawe zajęcia, ale głównym celem jest nauka języka angielskiego. Pastor Wierzchowski podkreśla, że są także zajęcia, na których uczestnicy poznają historie biblijne. Wolontariusze codziennie przygotowują także posiłki lunchowe. Dziś jedna z pań zrobiła spaghetti, a w wczoraj były hot dogi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się