FotoSport

Ale pech! Chrobry odpadł z Pucharu Polski po dramatycznym meczu3 min na czytanie

SENSACJA! Chrobry wygrał i wyrzucił z Pucharu Polski Cracovię! 5

Można powiedzieć, że piłkarze Chrobrego Głogów w nowy sezon weszli z marszu. Przerwa pomiędzy rozgrywkami była bardzo krótka. Czasu na transfery niewiele. A pierwszy mecz już dziś (16.08.) i to w Pucharze Polski z Cracovią Kraków, która w ubiegłym sezonie wygrała ten turniej.

Głogowianie do pojedynku przystąpili mocno osłabieni. Już bez Szymona Drewniaka, Adriana Benedyczaka, Miłosza Kozaka, Michała Szromnika… na dodatek w składzie zabrakło Michała Michalca oraz Mikołaja Lebedyńskiego. Na szczęście wrócił na boisko Mateusz Machaj.

Radoxim 5

Pierwsza połowa była wyrównana, bo ani jedni, ani też drudzy nie zdołali strzelić bramki. Bliżej szczęścia byli goście, którzy obili poprzeczkę bramki Kacpra Bieszczada – ten debiutował w Chrobrym.

W 80. minucie pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie. Oczywiście najlepiej w polu karnym rywali czuje się… obrońca. Michał Ilków-Gołąb główkował po dośrodkowaniu a piłka wpadła do siatki. Prowadziliśmy 1:0.

Bieszczad też zasługuje na brawa, bo obronił rzut karny w tym meczu. Emocjonująca była ta druga połowa pucharowego starcia. Cracovia zdołała wyrównać już w doliczony czasie gry po golu Cornela Rapy.

Dogrywka to… czerwona kartka dla Ilkowa-Gołąba. Chrobry grał w osłabieniu. Niestety w 118. minucie głogowianie stracili szansę na wygraną – na listę strzelców wpisał się Wdowiak. Przegraliśmy 1:2.

Wiedzieliście zdjęcia kibiców? Można je znaleźć: TUTAJ.