my:JerzmanowaRegion

Ale piękna! Nawet z drogi widać niezwykle bujną roślinę, która obrodziła setkami kwiatów2 min na czytanie

Ale piękna! Nawet z drogi widać niezwykle bujną roślinę, która obrodziła setkami kwiatów

Mieszkanka Maniowa w gminie Jerzmanowa wyhodowała wyjątkowo piękną daturę. Rośnie u niej na podwórku. Widać z drogi niezwykle bujną roślinę, która obrodziła setkami kwiatów. Pochwalcie się swoimi kwiatami.

To jest bardzo rzadko spotykana sytuacja. Datury są piękne, rzadko się jednak zdarza, aby miały tyle kwiatów. Tę wyjątkowo dorodną wyhodowała sołtys Maniowa Adela Delewicz wraz z mężem. Tymi kwiatami zajmują się jakieś 15 lat i trzeba przyznać, że mają do tego rękę. – Nie jest to prosta sprawa. W takie upały, jak teraz mieliśmy latem, daturę trzeba podlewać nawet cztery razy dziennie – opowiada Zbigniew Delewicz, którzy przy wszystkim pomaga żonie. Poza tym trzeba ją jeszcze nawozić.

Mieli z żoną już datury białe i różowe, a teraz się lubują w żółtych. Mają kilka takich na podwórku, które od około dwóch tygodni kwitną, trzeba przyznać, że przepięknie. – Naliczyłem ze 150 kwiatów – mówi pan Delewicz, ale w sumie to trudno się doliczyć, bo jest jeszcze mnóstwo pąków, więc to dopiero początek. Wszystko wskazuje, że datury będą u nich kwitły aż do przymrozków. – Kwiaty są piękne, duże, dorodne, także pięknie pachną, ale… tylko wieczorem i nocą. To jest taki delikatny urokliwy zapach – zachwyca się pan Zbigniew.

Wspomina też, że w którymś roku wyhodowali z żoną jeszcze bardziej bujne datury – naliczył może nawet z 800 kwiatów. Te, które obecnie pielęgnują, mają ze dwa lata. – Żona bardzo te kwiaty kocha, nawet z nimi rozmawia – pan Zbigniew zdradza sposób, jak trzeba o nie zadbać, aby tak obrodziły kwiatami. Po prostu trzeba do nich podchodzić z sercem, jak do ludzi.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my:Jerzmanowa