Dzieje sięGłogów

Ale pierniki! Kamili Stępak mówi, że coraz częściej goszczą na wielkanocnych stołach1 min na czytanie

Ale pierniki! Kamili Stępak mówi, że coraz częściej goszczą na wielkanocnych stołach

W Koźlicach zajmują się produkcja pierników od 6 lat. Spod rąk Kamili Stępak wychodzą ciasteczka korzenne. Zachwycają formą, zdobieniem i smakiem. W tym roku gościła m.in. na jarmarkach w Gaworzycach i Głogowie.

Na jej stoisku można było znaleźć baranki, kurki, kurczaczki, jajka, ale hitem są gąski z kokardką u szyi. – Ludzie doceniają rękodzieło. Bardzo chętnie kupują takie wyroby. Zdarza się, że klienci wracają drugi raz na stoisko, bo kiedy przynoszą pierniki do domu, to od razu są zjadane i przychodzą po więcej – śmieje się pani Kamila. Pasja do cukiernictwa? To był przypadek. – Koleżanka w pracy wspomniała coś o domku z piernika i od tego się zaczęło. Zrobiłam taki, spodobało mi się – wspomina. – Później, po urodzeniu dziecka, zaczęło już w całym domu pachnieć piernikami. Jak syn miał miesiąc zaczęłam prawie codziennie piec domki z piernika, a później kolejne formy – dodaje, że jej pierniki mają nietypowe kształty. Kamila Stępak drukuje takie na drukarce 3D. – Na ten pomysł wpadł mój brat i kupił mi w prezencie taką drukarkę. Okazuje się bardzo pomocna – nie ukrywa.

Uważa, że pierniki można robić na każdą okazję. – Są bardzo trwałym produktem i można je trzymać latami – mówi cukierniczka. Ozdabia je ręcznie, bez przepychu. Co do przepisu na ciasto, to pracowała nad nim latami. – To taka słodka tajemnica – i nie chce jej zdradzić. Pierniki od pani Kamili można zamówić przez internet. Ma swój profil na Facebooku “Słodka Pieczarka”.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się