Dzieje sięGłogów

Ale podwyżki za ogrzewanie! Dudkowiak: Za drogo. Rezygnujemy z gazu1 min na czytanie

Grzejniki są ciepłe, czas na rozliczenia. Nie wszyscy lokatorzy otrzymają zwroty

Starostwo Powiatowe w Głogowie ma trzy budynki, które ogrzewa gazem– Powiatowy Urząd Pracy w Głogowie, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych. Niestety ceny idą w górę. Już w ostatnim kwartale tamtego roku mocno wzrosły. Teraz, bo w styczniu również. Taniej nie będzie.

– Jeżeli utrzymałyby się ceny z pierwszego kwartału tematowego roku powinniśmy na koniec roku zapłacić 260 tys. zł. Już po podwyżkach w ub. roku zapłaciliśmy jednak ponad 440 tys. zł, czyli i 70 proc. więcej. Oferta PGNiG na ten rok to 1 mln 150 tys. zł – szacujemy, że tyle nas to będzie w tym roku kosztowało – mówi starosta Jarosław Dudkowiak. Będzie to więc o ponad 340 proc. więcej w porównaniu do cen z początku ubiegłego roku.

– Warto dodać, że PGNiG nie chciało stanąć do przetargu na ogrzewanie naszych budynków, bo nie zgadzaliśmy się na te drastyczne podwyżki. A to firma, która jest przecież monopolistą na rynku. Ostatecznie musieliśmy przystać na ich warunki, bo urzędnicy, nauczyciele i uczniowie, mieszkańcy musieliby przebywać w zimnych pomieszczeniach. Dlatego podjęliśmy próby, aby zmienić system ogrzewania w tych nieruchomościach. Rozmawiamy z WPEC-em – dodaje. Bo podwyżki za gaz mogą wynieść około miliona lub więcej. A to zdecydowanie za dużo.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się