Dzieje sięGłogów

Ale wakacje! Radny powiatowy był w Meksyku. Nurkował z rekinami1 min na czytanie

Ale wakacje! Radny powiatowy był w Meksyku. Nurkował z rekinami

W te Adam Borysiewicz, radny powiatu głogowskiego i współpracownik prezydenta Głogowa – pojechał samotnie na dwutygodniową wyprawę do Meksyku i Belize. Zapalony podróżnik z Głogowa pierwszy raz był w tamtych stronach, w Ameryce Środkowej.

– Udało mi się tanio zdobyć bilety, sam zorganizowałem całą podróż, jeździłem stopem i lokalnymi autobusami, i zwiedzałem. Spałem w bungalowach na plaży, w hostelach, pod namiotem i u lokalsów – opowiada, że przeżył przygodę. Był na rajskiej wyspie, nurkował z rekinami i mantami, i łowił ryby naturalną metodą na żyłkę na kijku. – To było niezwykłe doświadczenie, gdyż podróżowanie po Meksyku jest trudne. Kraj jest biedny, a jeszcze w czasie pandemii ludzie tam walczą o byt. Ale byłem także świadkiem tego, jak przyroda odżyła i jak powróciły niektóre gatunki ryb i zwierząt – opowiada.

Borysiewicz był także w czerwcu z grupą znajomych na Mazurach. – Jestem nie tylko podróżnikiem, ale też zapalonym żeglarzem. Z grupą znajomych żeglowaliśmy po mazurskich jeziorach. To był mój siódmy rejs – podsumowuje.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się