Dzieje się

Ale zaskoczenie! Justyna Kowalczyk odwiedziła Głogów1 min na czytanie

Ale zaskoczenie! Justyna Kowalczyk odwiedziła Głogów

Wczoraj (9.06.) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Głogowie odbyło się spotkanie autorskie z Kacprem Tekieli – alpinistą, który w swoim dorobku ma wiele spektakularnych wspinaczek, m.in. brawurową akcję podwójnego trawersu Matterhorna w 17,5 godz., zdobycie Korony Polskich Tatr w czasie 37 godzin i 28 minut , czy pierwsze zimowe przejście łańcuchówki Expandera wraz z Maciejem Ciesielskim i Piotrem Sułowskim, w czasie 43 godziny i 50 minut podczas ciągłej akcji górskiej w głębokich śniegach.

Udział w spotkaniu wzięło około 40 osób. – Jego wiedza i spojrzenie na świat to była wartość dodana tego przekazu. Człowiek pełen pasji i energii – relacjonuje Izabela Owczarek, dyrektorka biblioteki.

A wraz z nim do Głogowa przyjechała żona Justyna Kowalczyk. Słynna biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska. Aż trudno wymienić wszystkiej jej sportowe sukcesy. Tymi najważniejszymi były przede wszystkim złote medale Igrzysk Olimpijskich w Vancouver i Soczi czy mistrzostwo świata w Libercu. – Wystąpiła w roli mamy i żony. Mamy jednak taki pomysł, żeby w przyszłym roku pokazywać sportowców, którzy mają na swoim koncie literaturę – być może odwrócimy za rok role – mówi nam Izabella Owczarek, dyrektorka biblioteki.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się