Dzieje sięGłogów

Aleksander Kwaśniewski: podsumujemy cztery lata rządów PiS-u i tych złych rzeczy1 min na czytanie

Aleksander Kwaśniewski: podsumujemy cztery lata rządów PiS-u i tych złych rzeczy

– Cieszę się, że jestem na uroczystości wręczenia stypendiów uzdolnione młodzieży – mówił w pierwszych słowach podczas konferencji prasowej Aleksander Kwaśniewski, były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, obecnie prezes fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Fundacja działa od 2011 roku. Została powołana w związku ze śmiercią Jerzego Szmajdzińskiego, byłego wicemarszałka Sejmu. – Mojego bliskiego przyjaciela i partnera politycznego – dodawał. Do tej pory fundacja przyznała 280 stypendiów. – Środki zbieramy poprzez odpis z podatku a poza tym prowadzimy działania charytatywne – zauważał Kwaśniewski. Zasady ich przyznawania są takie, że szkoły typują najzdolniejszych uczniów, którym przyznawane jest roczne stypendium w wysokości 1 tys. zł – miesięcznie.

Nie obyło się bez wyborczego akcentu. Kwaśniewski przypomniał, że zbliżają się wybory do parlamentu. – Będą to niezwykle ważne wybory, bo podsumują cztery lata rządów PiS-u i tych złych rzeczy, które się działy w tym łamania konstytucji. Całym sercem wspieram Lewice, która przed wyborami stworzyła koalicję – komentował. Wraz z nim byli Małgorzata Szmajdzińska-Sekuła, Damian Piątek i Inez Bryczkowska – kandydaci z naszego okręgu Lewicy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się