Dzieje sięGłogów

Ambitne plany TBS-u. Jest szansa na dodatkowe wsparcie1 min na czytanie

Epidemia? Na budowie TBS-u wszystko idzie zgodnie z planem

W poniedziałek (25.01.) w głogowskim ratuszu odbędzie się sesja nadzwyczajna. Radni spotkają się o godz. 15.30. Radni poruszą temat Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Głogowie. To pilna sprawa.

Trzeba podjąć uchwały i zaakceptować wnioski, które dadzą miastu, co za tym idzie, spółce możliwość ubiegania się o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Tam do rozdania jest 1,5 mld zł.– To są dodatkowe pieniądze, które może pozyskać gmina na realizowane już inwestycje lub te planowane. Maksymalnie do 10 procent wartości każdej inwestycji – mówi nam Robert Musiał, prezes TBS-u.

A w trakcie realizacji jest budynek nr 17 przy ul. Generała Sowińskiego. Lada moment rozpocznie się budowa ostatniego bloku na tym osiedlu – nr 18. Umowa z wykonawcą zostanie podpisana 28 stycznia, a lokatorzy klucze do mieszkań otrzymają w czerwcu 2022 roku. W planach jest też budowa ośmiu kolejnych budynków na Żarkowie. O dofinansowanie dwóch z nich, które powstaną w pierwszej kolejności, miasto będzie się starać właśnie z tego rządowego programu. Szacuje się, że ta inwestycja pochłonie w sumie w granicach 12 mln 500 tys. zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się