Dzieje sięGłogów

AMICUS wstrzymuje adopcję. Zwierzę to nie rzecz. Nie nadaje się na prezent1 min na czytanie

Potrzebują naszej pomocy, aby przetrwać zimę. Amicus prosi o wsparcie 4

Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS informuje że od 20 grudnia do 3 stycznia wstrzymujemy adopcje w azylu i we wszystkich domach tymczasowych. – Zwierzę to nie rzecz. Nie nadaje się na prezent – podkreśla prezes Aneta Ciećko, choć wielu z nas o tym zapomina i często nadaje swoim bliskim właśnie takie podarunki.

– Decyzja o adopcji musi być naprawdę przemyślana. Chaos przedświąteczny i harmider odwiedzin to nie jest dobry czas dla zwierzaka, który diametralnie zmienia swój dotychczasowy świat. Myślmy więcej o zwierzakach, a ciut mniej o sobie – argumentuje.

Przypomnijmy, że AMICUS potrzebuje pomocy. Teren, który dzierżawili od 10 lat, został przez właściciela wystawiony na sprzedaż. Mają nadzieję, że uda im się go odkupić, choć kwota zwala z nóg. Zakup samego terenu to wydatek 200 tys. zł. – Dodatkowo opłaty związane z zakupem i zagospodarowaniem terenu to kolejne koszty. Będziemy potrzebować również płotu wraz z bramą, to niestety kolejne 50 tys. zł. Liczymy, że na nowym terenie uda się postawić również kilka nowych kojców, a to znowu koszty. Łącznie nasz azyl to będzie 0,5 hektara ziemi – dodaje prezes. Więcej o tym pisaliśmy: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się