Dzieje sięGłogów

Andrzej Radomski: Strefa wolna od LGBT w Głogowie? Mówię nie. Orientacja seksualna jest prywatną sprawą1 min na czytanie

Andrzej Radomski: uzasadnienie prokuratora jest kuriozalne

W Polsce coraz głośniej o tzw. „Strefach wolnych od LGBT”. Już blisko sto samorządów w kraju podjęło uchwały – miasta, powiaty i gminy – przeciwko tej ideologii. Chodzi o to, aby nie wspierać m.in. akcji, happeningów, czy marszów tej grupy społecznej.

Przyjęte deklaracje w mniej lub bardziej otwarty sposób opowiadają się za dyskryminacją lub wręcz domagają się dyskryminacji tych osób.

A co z Głogowem? O ideologii LGBT często wypowiada się radny powiatowy Andrzej Radomski, który jednak tym razem, mówi stanowcze „nie”. – Uważam, że każdy ma prawo wyznawać swoje poglądy – zaznacza. I wyjaśnia, że takie zakazy to żadne rozwiązanie. – Sprawa orientacji seksualnej jest prywatną sprawą każdego człowieka i nie ma potrzeby jej eksponowania. Nikt nikomu do łóżka nie zagląda – podkreśla.

Uchwały “Samorząd wolny od ideologii LGBT” są zaskarżane przez Rzecznika Praw Obywatelskich. Wątpliwe więc, by ktoś nad taką w ogóle pochylił się w Głogowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się