Dzieje sięFotoGłogów

Anna Hamza po wernisażu: To chyba najważniejszy projekt w moim życiu10 min na czytanie

Anna Hamza po wernisażu: To chyba najważniejszy projekt w moim życiu 8

W Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej Anny Hamza – Owoc Głogu. W obiektywie uchwyciła wiele osób, mniej lub bardziej znanych, z naszego miasta na tle ich miejsc w Głogowie. Można było zobaczyć m.in. Sławomira Majewskiego na tle Powiatowego Urzędu Pracy, Dariusza Czaję w ruinach kościoła św. Mikołaja, czy księdza Rafała Zendrana w Kolegiacie.

Jedną z bohaterek sesji była Maria Dawidowska (64 l.) – Żyję tym miastem, tymi ludźmi uśmiecham się, bo uśmiech nic nie kosztuje i daje dużo słodyczy, a te bardzo lubię. Wydaje mi się, że jak wszyscy będziemy się do siebie uśmiechali i mówili – dzień dobry – to będziemy szczęśliwsi – cieszyła się.

Nie ukrywała, że Anna Hamza jest dla niej ważną osobą. – Przez kilka lat byłam zamknięta w domu i siedziałam sobie w kąciku. I kiedy Ania zaproponowała mi, to się wahałam. Ale kiedy w końcu dołączyłam do pracy w fundacji… to daje mi mnóstwo energii – dodawała.

– To chyba najważniejszy projekt w moim życiu – nie ukrywała Anna Hamza. – Ten projekt polegał też na tym, że ludzie sami się zgłaszali. Było ponad 60 sesji, ale on nadal trwa. Zdjęcia zaczęłam w drugiej połowie marca. To są ich miejsca w Głogowie. Dbałam o to, aby te miejsca, w ramach możliwości, nie powielały się – opowiadała.

Największe wrażenie zrobiła na niej sesja z doktorem Leopoldem Góralem, lekarzem. Była to podróż po szpitalu. – Człowiekiem, który przyjechał tutaj w latach 60-tych. Rozmawialiśmy o jego historii – dorzucała. Na koniec nie zabrakło wyróżnień.

Była część charytatywna – projekt przerodził się w fundację. Dochód z akcji zostanie także przekazany na rzecz Fundacji Hospicjum Głogowskie. Wystawa zdjęć będzie dostępna do 22 września.
MK

Podziel się informacją ...
  • 298
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się