Dzieje sięFotoGłogów

Anna Hamza: zajęcia w ferie oczywiście za darmo. Działamy charytatywnie, bo po prostu kochamy pomagać!4 min na czytanie

Anna Hamza: zajęcia w ferie oczywiście za darmo. Działamy charytatywnie, bo po prostu kochamy pomagać!

W czerwcu ubiegłego roku do życia powołana została Fundacja Owoc Głogu. Sprawdzamy, co się tam dzieje. – Przez tych kilka miesięcy nie było tygodnia bez jakieś akcji, czy wydarzenia. Działamy charytatywnie – nie ukrywa Anna Hamza, prezes fundacji. I wylicza, że wiele rodzin z Głogowa otrzymało niezbędne sprzęty taki, jak chociażby pralki, lodówki i kuchenki. Nawet dziś (15.02.) taka inicjatywa miała miejsce. – Przekazaliśmy sprzęt dla jednej z potrzebujących rodzin pod miastem – dodaje.

Nie ukrywa, że działają jednak przede wszystkim dla dzieci. Stąd liczne turnieje, gry, bale i inne imprezy. – Oczywiście wszystko za darmo – mówi Hamza. W zimowe ferie atrakcji też nie brakuje. W siedzibie fundacji przy ul. Poczdamskiej dziewczynki uczyły się jak zostać modelką, kolejna grupa poznawała tajniki internetu. – Mogli dowiedzieć się jak zostać YouTuberem – mówi.

Udzielają się także w kulturze. Pod koniec stycznia zorganizowali wernisaż wystawy Jakuba Kozubskiego. Tę wystawę nadal można zresztą zobaczyć w Centrum Informacji Turystycznej. Przed nimi następny wernisaż – 3 kwietnia – fotografia w obiektywie Michała Wiśnieckiego.

– Regularnie odwiedzamy też szpital w Zaborze, czyli dziecięcą psychiatrię, do którego jeździmy z darami oraz przeprowadzamy w nim zajęcia. Szykujemy się także do wsparcia innych placówek szpitalnych – zdradza nam prezes.

Zbiórki fundacji trwają cały czas. Tym razem zbierają przedmioty na wyprawkę dla małej dziewczynki. Samotna matka potrzebuje pomocy – pampersów, kosmetyków, ubranek. To wszystko można przynieść do ich siedziby. Co ważne – nadal trwają sesje fotograficzne z których dochód przeznaczony jest na działalność fundacji. Można śledzić ich na FB: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się