Dzieje sięGłogów

Apel biskupa w sprawie szczepień: Bezpieczne i skuteczne1 min na czytanie

Procesji od kościoła Bożego Ciała do św. Klemensa przewodniczył biskup Tadeusz Lityński: Idziemy w jedności z całym Kościołem 67

Diecezja zielonogórsko-gorzowska wystosowała apel do wiernych w sprawie szczepień przeciwko COVID 19. – Kierując się wielką troską o wasze zdrowie, które – zgodnie z definicją Światowej Organizacji Zdrowia – jest nie tylko brakiem choroby czy niepełnosprawności, ale także stanem dobrego samopoczucia fizycznego, psychicznego, duchowego i społecznego, pragnę zapewnić o mojej modlitwie – pisze biskup Tadeusz Lityński.

I później dodaje. – Różne opinie dotyczące szczepień przeciw Covid-19, zarówno ze świata medycznego jak i przestrzeni publicznej, stanowią dla wielu osób trudność w podjęciu decyzji. Jako osoba zaszczepiona wiem, że powinna być ona podjęta w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. Nota Kongregacji Nauki Wiary na temat moralnej oceny stosowania niektórych szczepionek przeciw Covid, zaakceptowana przez papieża Franciszka, wskazuje, że w obecnym czasie pandemii można korzystać z wszystkich szczepionek uznanych za klinicznie bezpieczne i skuteczne z pełną świadomością, zaś postanowienie o szczepieniu powinno zależeć nie tylko od obowiązku troski o własne zdrowie, ale także od obowiązku dążenia do dobra wspólnego – czytamy. Ma nadzieję, że w najbliższym czasie liczba chorych na COVID 19 będzie mniejsza niż podczas ostatniej fali.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się