Dzieje sięGłogów

Apel o osocze ozdrowienców! To najskuteczniejszy lek w walce z COVID 192 min na czytanie

Apel o osocze ozdrowienców! To najskuteczniejszy lek w walce z COVID 19

Do tej pory w powiecie głogowskim COVID 19 pokonało 220 osób. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Głogowie zachęca ich do oddania osocza. Niestety na ten krok zdecydowało się raptem kilka osób. – A osocze to najskuteczniejszy lek w walce z tym wirusem – usłyszeliśmy w naszym oddziale.

Podziękowania płyną od tych, którzy pokonali chorobę. “Zwracam się poprzez Państwa fanpage z podziękowaniem dla osoby-ozdrowieńca, z grupą krwi A, która oddała osocze, które trafiło w miniony poniedziałek do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jerzego Gromkowskiego we Wrocławiu. Nie wiemy kim była ta osoba, dlatego na Państwa ręce składamy ogromne podziękowanie dla niej oraz Państwa personelu, dzięki któremu to oddanie mogło się odbyć. Mój tato walczył o życie w szpitalu we Wrocławiu, dzięki temu osoczu czuje się znacznie lepiej i czuje jakby dostał szansę na drugie życie. Z całą rodziną raz jeszcze bardzo dziękujemy. Jeśli byłaby możliwość umieszczenia mojego podziekowania-apelu na stronie FB krwiodawstwa byłoby nam niezmiernie miło gdyż może w ten sposób podziękowanie trafiło by do osoby, która dokonała oddania”.

Radoxim 5

Ważne, aby kandydaci byli w wieku 18-60 lat i spełniali kryteria do oddawania krwi. Przed oddaniem osocza należy być wyspanym, wypoczętym, a w ciągu doby poprzedzającej oddanie osocza wypić około 2 litrów płynów. Natomiast w dniu oddawania osocza także wypić dużo płynów oraz zjeść lekkostrawny posiłek, ograniczyć palenie papierosów.

Nie mogą oddawać osoba osoby, u których w ciągu ostatnich 6 miesięcy miały wykonany tatuaż, przekłucie uszu lub innych części ciała, zabieg operacyjny, endoskopowy.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się