Dzieje sięGłogów

Apel radnego do prezydenta: Dbajmy o publiczne pieniądze!1 min na czytanie

Dawne korty przy Budowlanych będą zabudowane małymi blokami. Radni się na to zgodzili 1

Radny Mariusz Kędziora dopytywał o remont łazienek w Przedszkolu Publicznym nr 21. Złożył w tej sprawie w ratuszu nawet interpelacje. Uważa, że remont można było wykonać za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Ile to kosztowało? Ponad 139 tys. zł. – Jak można przeczytać w odpowiedzi na interpelację zamówienie prowadziła bezpośrednio placówka – mówi radny, który dodaje, że niestety na stronie internetowej przedszkola nie obowiązującego regulaminu udzielania zamówień publicznych. – Nie znalazłem również samego zapytania ofertowego na przeprowadzenie tego remontu – zaznacza.

Co do tego ma wiele wątpliwości. – Najwidoczniej zostało ono przeprowadzone w formie bezpośredniej, mejlowej i zaproszenie do złożenia oferty otrzymali tylko wybrani wykonawcy – sugeruje. Według niego taka metoda znacznie ogranicza konkurencyjność. – Jak również blokuje możliwość uzyskania korzystnej dla zamawiającego ceny – wyciąga wnioski.

Kędziora złożył więc zapytanie do pięciu głogowskich firm o wycenę inwestycji. I okazało się, że najniższa kwota – po przedłożeniu przedmiaru robót – oscylowała na poziomie 115 tys. zł. – Zadanie można było wykonać za mniejszą kwotę. Takich “drobnych” zadań UM Głogowa i jednostki podległe miastu wykonują dziesiątki, jak nie setki rocznie. Upublicznianie do ogólnej wiadomości zamówień publicznych i nie zawężanie pola potencjalnych wykonawców pozwala na uzyskiwanie lepszych ofert cenowych co w skali Głogowa daje kwoty przekraczające milion złotych, które zostałyby w budżecie miasta i pozwoliły na realizację innych zadań – uczula władze.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się