Dzieje sięGłogów

Armia uczniów poszła w teren i dobrze się bawili. Tak też można obchodzić Dzień Dziecka2 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 257

Z okazji Dnia Dziecka i Sportu uczniowie głogowskiej szkoły Aslan poszli w piątek (31.05.) w teren. Dzieci stanowiły „Armię Aslana”. Aslan to lew z „Opowieści z Narnii”, które napisał patron szkoły C.S. Lewis. Dzieci musiały zmierzyć się z wieloma zadaniami podczas tej gry terenowej.

Uczniowie i uczennice poranek rozpoczęli od obejrzenia urywku filmu, a później przyszedł czas, aby na placu boju wykonać szesnaście zadań. Uczestnicy pod presją czasu musieli przygotować obozowisko, rozbić namiot, przejść przez sieć pajęczą i jak to w prawdziwym wojsku bywa nie zabrakło również musztry, gdzie… czasami myliła się prawa z lewą stroną. 

Radoxim 3

Jednym z trudniejszych zadań było odgadnięcie cytatu i zaszyfrowanie wiadomości. Uczestnicy byli bardzo zaangażowani i wszystkie zadania wykonywali tak jak potrafili najlepiej. Zespoły tworzyli uczniowie w wieku od 7 do 15 lat. – Taka praca grupowa uczy odpowiedzialności, troski o młodszego kolegę, a przede wszystkim stwarza możliwość, aby mijając się każdego dnia w szkole posyłać sobie uśmiechy. Taka jest Narnia, taka jest szkoła Aslana – mówi Małgorzata Zarubajko, wicedyrektor szkoły. 

RED

fot. Aslan 

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się