my:Kotla

Artysta Janusz Owsiany swoje prace zaprezentuje podczas wystawy w stolicy1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 723

Za nim dwa plenery rzeźbiarsko-malarskie pod Łodzią oraz Sierpcami. Na jednym z nich wykonywał prace z piaskowca, na drugim z metalu. – Szczególnie te prace z metalu są dla mnie pewną nowością – nie ukrywa Janusz Owsiany.

Już pod koniec września – dokładnie od soboty (28.09.) – jego małe pejzaże przedstawiające przede wszystkim ptaki będzie można zobaczyć podczas wystawy w Galerii Paleta znajdującej się przy ul. Lwowskiej w Warszawie. – Ale to nie jedyna wystawa w stolicy, jaka mnie czeka, bo w planach jest kolejna. Miejsce i czas jeszcze ustalane – dodaje.

Janusz Owsiany jest rzeźbiarzem. Urodził się, mieszka i pracuje w Chociemyśli. Swoje prace prezentuje na wystawach zbiorowych i indywidualnych od 1983 roku w kraju i zagranicą (Niemcy, Czechy, Słowacja, Szwecja, Hiszpania).

Od 1991 r. jest gospodarzem  Międzynarodowych Spotkań Twórczych, podczas których artyści z wielu zakątków świata wymieniają swoje doświadczenia i wzajemnie się inspirują. W Chociemyśli gościli nawet artyści z dalekiej Japonii. Uczestniczył m.in. w projekcie  „Życie z pasją w Gminie Kotla”.
MK

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla