Dzieje sięGłogów

Artystka Aga Damrych w Centrum Ewangelii dała świąteczny koncert dla głogowskiego hospicjum6 min na czytanie

Artystka Aga Damrych dała świąteczny koncert dla głogowskiego hospicjum w Centrum Ewangelii

Aga Damrych to niezależna wokalistka, solistka, chórzystka, aktora teatralna i autorka tekstów. Jest związana z wrocławskim środowiskiem artystycznym. Jest finalistką telewizyjnego show The Voice Of Poland, Must Be The Music oraz X-Factor. Na swoim koncie ma współpracę z zespołem Bracia, Haliną Mlynkovą, Jerzym Skoczylasem z kabaretu Elita i wieloma innymi artystami. To właśnie ona wprowadziła przybyłych na koncert w świąteczną atmosferę. 

Artystka zaśpiewała materiał kolędowy z nowej płyty pt. „Nasze Święta”. Koncert odbył się pod patronatem prezydenta Głogowa pod hasłem Razem Dla Hospicjum. Świąteczne melodie wybrzmiały w Centrum Ewangelii w Głogowie czyli chrześcijańskim kościele protestanckim o charakterze ewangelikalnym i charyzmatycznym, który jet zborem Kościoła Zielonoświątkowego w Polsce. 

Radoxim 5

Kościół zwrócił się do Fundacji Hospicjum Głogowskie, że w tym roku chciałby świątecznym koncertem wspomóc właśnie tę organizację. – Cieszymy się, że jest z nami coraz więcej ludzi – powiedziała przed koncertem Aleksandra Glińska, szefowa fundacji. Zażartowała, że tak wiele osób chce pomóc, że trzeba było opracować grafik, gdzie będzie gościła hospicyjna skarbona, która w niedzielę (8.12.) była w Centrum Ewangelii.

Umiejscowienie skarbony właśnie tam znowu przypomniało, że inicjatywa budowy stacjonarnego hospicjum w Głogowie to ważna sprawa i powinna być ponad wszelkimi podziałami – politycznymi, religijnymi czy ideologicznymi. Hospicjum stacjonarne jest potrzebne każdemu, kogo dotknie nieuleczalna choroba nowotworowa.

Wczoraj na koncie fundacji było 276 tys. zł. Ile będzie po dzisiejszym koncercie? Zobaczymy. Aleksandra Glińska wierzy, ze do końca roku będzie to w sumie 300 tys. zł.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się