Dzieje sięGłogów

Atmosfera jak w amerykańskim filmie! Ruszyło kino samochodowe2 min na czytanie

Atmosfera jak w amerykańskim filmie! Ruszyło kino samochodowe 1

W sobotę (13.06.) pod Galerią Glogovia wystartowało kino samochodowe. Na parkingu rozstawiono wielki ekran, o godz. 21.30 było kilkadziesiąt samochodów.

– Cieszymy się, że jest jakaś alternatywa dla tych, którzy lubią kino, w czasach, gdy kina są jeszcze nieczynne – można było usłyszeć od widzów, którzy się zgromadzili. Ludziom się podobało, że można w ten sposób
spędzić wieczór w Głogowie. Można powiedzieć, że pierwszy seans się udał, choć tłumów nie było.

Na ekranie pokazano dobry film – Green Book, co jeszcze bardziej przyciągnęło widzów. Trochę brakowało tego, że nie można było kupić nic do picia czy do jedzenia, ale ludzie sobie radzili – porobili zakupy w pobliskim Tesco.

– Jesteśmy przed sesją egzaminacyjną. Chcemy się zrelaksować przy dobrym filmie – powiedzieli nam Magdalena Łukasiewicz i Dawid Drapiński. No i bardzo się podobała atmosfera i klimat, jak w amerykańskim filmie. – Dotąd widzieliśmy takie kino tylko w filmach – przyznawali. – Co by nie grali, to byśmy przyjechali zobaczyć – mówili nam także. 

Film był wyświetlany na dużym ekranie, a fonii słuchało się przez radio, nastawiając je na odpowiednią częstotliwość. Atrakcja zaproponowana przez galerię bardzo się spodobała, ale wszyscy przyznawali, że czekają na otwarcie kina i na kinowe nowości. Mimo tego, że kino samochodowe jest bez biletów i można oglądać film za darmo.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się